V katastri obce sa rozprestiera prírodná rezervácia Kňaží vrch o rozlohe 150 ha. Ide o ochranu biologicky i krajinársky veľmi cennej lokality s viacerými teplomilnými spoločenstvami, ako aj existenčne ohrozenými druhmi rastlín a živočíchov. V roku 1997 tu bol objavený nový druh motýľa - modráčik slovenský, ktorý žije len v tomto regióne v blízkosti obce Lúka. V katastri obce hniezdi chránený druh európskeho významu – orol kráľovský.
Inou prírodnou zaujímavosťou obce je Modrovská jaskyňa, ktorá je najväčšia v Považskom Inovci. Vchod sa nachádza na severozápadnom úboči masívu Grnice (523 m). Objavená bola v roku 1991. Jaskyňa vznikla v litologicky i farebne pestrých triasových vápencoch pôsobením dnes už neexistujúceho vodného toku. Priestory jaskyne predstavujú veľmi členitý dvojúrovňový labyrint. Okrem niekoľkých menších siení ju tvoria dva väčšie dómy spojené 10 m hlbokou priepasťou. Najväčší priestor - Dažďový dóm dosahuje rozmery 20 x 15 m pri výške 8 až 10 m. V jaskyni sa okrem živej kvapľovej výzdoby zastúpenej stalaktitmi, stalagmitmi a rôznymi formami nátekov vyskytuje predovšetkým pre ňu charakteristická pizolitová výzdoba. Bohato sú zastúpené najmä rozmanité kríčkovité tvary pripomínajúce podmorské koraly. Celková dĺžka jaskyne dosahuje 550 m pri hĺbke 45 m, pričom je reálny predpoklad jej ďalšieho pokračovania. Jaskyňa je uzavretá a z dôvodu ochrany nie je voľne prístupná verejnosti. Návšteva prípadných záujemcov je možná iba v sprievode členov skupiny Inovec, ktorá tu v súčasnosti vykonáva prieskum.
Obec disponuje vhodnými podmienkami pešej turistiky. Pešia túra na kopec Malý Dolec, poskytuje po nenáročnom výstupe nielen pekný pohľad zhora na obec, ale najmä na zeleň okolitej kotliny. Najmä na jeseň je scenéria mimoriadne pôsobivá a ukľudňujúca. Miesto vyhliadky otočené na južnú stranu dáva možnosť urobiť si prípadne piknik v tráve. Po stredne náročnej pešej túre (alebo úplne nenáročnej 5 min. jazde autom a 20 min. chôdze) sa dá dostať k Modrovskej kyselke. Vyznačuje sa veľmi vysokým obsahom železa a má osviežujúcu chuť (narozdiel od siričitých minerálnych vôd). Ide o prameň Modrová TE-34. Prameň minerálnej vody sa nachádza na východ od obce. Prístup autom po poľnej ceste vedľa Modrovského potoka. Prameň je upravený, zakrytý drevenou búdkou. Voda odteká prelivom kovovou rúrkou. Okolie je upravené na výletné miesto. Minerálna voda sa využíva turistami na pitie.
Rekreačnou oblasťou Kalište prechádza zelená značená turistická trasa (č. 5135) smerom na Gonove lazy, kde sa napája na modrú trasu č. 2442. V tejto oblasti sa nachádza chatová oblasť a rekreačné stredisko (ubytovacie a stravovacie zariadenie) s viacerými turistickými atrakciami – v letnom období funguje bazén, kriket, futbal, sprievodcovská turistika, v zimnom období lyžiarsky vlek, celoročne masáže a rašelinové zábaly. Celá Priečna dolina je vhodná i na cykloturistiku.