×

Staň sa redaktorom!

Informačný portál mojenmnv.sk je jediný funkčný info portál v novomestskom okrese. Staň sa jeho súčasťou aj ty.

Okrem písaniu článkov sa venujeme aj tvorbe videí, reportáži, ankiet či fotoreportov. Ak máš čim prispieť, baví ťa písanie, tvorba videí alebo fotografovanie, tak sa nám ozvi. Získaš super tím, nové skúsenosti a veľa iného.

Mesačne náš web zaznamená viac ako 10 000 návštev a ako jediní máme všetky aktívne a zaujímavé Facebook stránky v okolí, vďaka čomu máme dokopy okolo 23 000 fanúšikov.

K tomu sa ešte venujeme mestu a ľudom, podporujeme okolité akcie a pomáhame tunajším podnikateľom.

Zabudnuté heslo

Čachtický polmaratón

Čachtice

Čachtický polmaratón, konajúci sa v 6 km vzdialených Čachticiach, začal písať svoju históriu už v roku 1990.
21 kilometrov dlhá certifikovaná trať začína v Čachticiach, odkiaľ bežci bežia do susedných obcí Višňové a Hrachovište, a potom späť do Čachtíc. Trať je asfaltová, obklopená krásnou prírodou pod Čachtickým hradom.

Prvý ročník štartoval s dvoma kategóriami: muži do 40 rokov a ženy. Postupom času sa však pridali ďalšie a aktuálne sa bežia kategórie: muži do 40 rokov, nad 40 rokov, nad 50 rokov, nad 60 rokov a od roku 2016 sa ženy rozdelil na kategórie do 40 rokov a nad 40 rokov. Pridaná bola aj osobitná kategória: štafetový beh 4-členných družstiev.

Zaujímavosťou sú rekordy, ktoré ešte nikto za 20 rokov neprekonal. Za mužov drží prvenstvo Ján Križák, ktorý trať zabehol v roku 1996 s časom 1:08:35 a ženám kraľuje Andrea Berešová s časom 1:19:17 z roku 1993.

Presný dátum na rok 2018 ešte nie je.

web cachtickypolmaraton.sk
e-mail info@cachtickypolmaraton.sk
facebook Čachticky Polmaratón
TOP
X